События

Росія відправляє в Україну - гуманітарний конвой

0
0

Стверджуючи, що робить це у взаємодії з Міжнародним комітетом Червоного хреста. Про це Володимир Путін повідомив телефоном голові Єврокомісії. Нагадаю, це вже друга спроба Москви відправити так звану гуманітарну допомогу. Про попередню в суботу повідомили в Адміністрації президента, зазначивши, що спробу припинили. І підкресливши, що вона могла привести до повномасштабного конфлікту. З Жозе Мануелем Баррозу говорив сьогодні і український президент. Петро Порошенко розповів про плани направити гуманітарну місію в Луганськ. Допомога повинна бути надана під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Кілька хвилин тому назад завершилася розмова Петра Порошенка з Бараком Обамою. 

Київ називає цей намір Москви - цинічним. Адже вбиваючи українських військових і мирних жителів, знищуючи інфраструктуру українських міст - Росія і підконтрольні їй терористи самі є першопричиною гуманітарної кризи. Про це заявили в міністерстві закордонних справ. А в РНБО це рішення Кремля назвали піаром і спробою показати свою причетність до процесу, який ініціював президент України Петро Порошенко. Президент же Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу обговорюючи це питання з Володимиром Путіним по телефону - застеріг Кремль від будь-яких односторонніх військових дій відносно України, в тому числі, і під приводом гуманітарної місії. 

Як повідомили у вітчизняному МЗС, російську сторону повідомили про умови для гуманітарної допомоги. Зокрема, Москва повинна узгодити з Києвом перелік такої допомоги, доставлена ??вона повинна бути виключно по каналах ООН і Міжнародного Червоного Хреста і виключно через підконтрольні Україні пункти пропуску на кордоні. І ні про яке військовий супровод мова йти не може. У МЗС України сподіваються, що Росія врахувала надану ними інформацію при відправці конвою. 

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь