События

Україна підписала угоду про Асоціацію з Євросоюзом

6
0

Це нарешті сталося. Україна підписала угоду про Асоціацію з Євросоюзом. Точніше, її економічну частину. Першу, політичну частину, підписали ще у березні.

До будівлі Європейської Ради, де відбувається саміт ЄС, український президент приїжджає одним із перших. Має вигляд спокійний і зосереджений. "Це абсолютно нова перспектива для моєї країни. І я думаю, це один із найбільш історичних днів після здобуття Незалежності", - розповів він.

На порядку денному Євросоюзу підписання угод про асоціацію ще з двома країнами. "Незважаючи на всі складнощі, ми підпишемо угоди з Україною, Молдовою і Грузією. І я вірю, що це переможна ситуація не лише для цих країн, а й для всієї Європи", - заявив голова Єврокомісії Жозе Баррозу.

Одного з найбільш відомих євроадвокатів України - нещодавно переобраного президента Литви Далю Грібаускайте - журналісти запитали і про реакцію Росії. "Ми не підписуємо угоди з Росією. Це взагалі не справа Росії", - відповіла вона.

Урочиста церемонія підписання починається з виступів прем'єрів Молдови та Грузії. Коли наприкінці листопада минулого року у Вільнюсі Україна відмовилася від підписання угоди про Асоціацію, багато європейських оглядачів назвали це поразкою ініціативи Східне Партнерство. Сьогодні, рівно через сім місяців, навіть затяті скептики говорять, що співпраця з Україною набула нової якості.

Той історичний вільнюський саміт згадує у своїй промові і Президент Порошенко: "Я підпишу Угоду про Асоціацію, використовуючи кулькову ручку, на якій написано "Асоціація Україна - ЄС, Вільнюс 29 листопада 2013 року". Тоді цього не відбулося, але кулькова ручка залишилася".

Підписи на документах ставлять лідери всіх двадцяти восьми країн Євросоюзу. Власне, візують лише сторінки з іменами та посадами. Керівники ЄС натякають - європейські двері можуть відчинитися ще ширше.

"Це лише початок, який відкриває найбільш амбітні зовнішні відносини, що набули розвитку з Європейським Союзом, але вони не є кінцевим етапом", - повідомив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей.

Глава української держави ще відвертіший - говорить, що це початок шляху до повноцінного членства України в ЄС.

Youtube

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь