События

У Путіна забрали дозвіл на використання військ в Україні

7
0

Сам запропонував, сам і відмовився. Саме так виглядає звернення Володимира Путіна до Ради Федерації скасувати наданий раніше мандат на використання військ. Депутати мали лише подати політичне рішення в привабливому світлі.

"Постанова Ради Федерації від 1 березня носила захисно-стримуючий характер і не була спрямована проти кого-небудь.  Ми дійсно захистили наших військових у Криму, російських громадян, і сьогодні Крим і Севастополь знову возз'єднані з Російською Федерацією", - заявив голова комітету Ради Федерації по захисту і обороні Віктор Озеров.

Відповідь сенаторів була настільки очевидною -- навіть для них самих -- що один голос проти пропозиції Путіна сприйняли як непорозуміння.

Експерти також називають голосування - суто номінальним. Адже рішення в Росії приймає одна людина - Володимир Путін, і він зробив такий жест не для України, а для Європи - аби уникнути обіцяних Брюсселем санкцій, адже це питання мають підняти вже в п'ятницю на прийдешньому саміті ЄС.

Проте одразу після голосування глава Ради Федерації Валентина Матвієнко уточнює - Україні не варто розслаблятися: "Це не означає, що скасувавши цю постанову, ми будемо закривати очі, якщо будуть грубі порушення прав людини або загроза їхній безпеці. Ми закривати очі на це не будемо".

Така можливість у російського президента справді залишається, адже ще в 2009 році Рада Федерацій надала його попереднику - Дмитру Медведєву - універсальний мандат на використання армії за кордоном, і з того часу він не втратив своєї чинності.

Youtube

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь