События

Росія перекрила газ Україні. Переговори пішли за найгіршим сценарієм

18
0

Відтепер Москва постачатиме блакитне паливо лише за умови авансової плати. Крім того, вимагає погашення боргу в 4,5 млрд. доларів через Стокгольмський арбітражний суд.

"Сьогодні з 10 ранку Нафтогаз отримує газ в оплачених обсягах. Станом на даний момент ніяких платежів ні за старими боргами, ні за попереднім рахунком за червень сплачено не було, за всіма графами ми бачимо нулі", - повідомив речник "Газпрому"  Сергій Купріянов.

Після наради прем'єр-міністра Росії Медведєва з міністром енергетики Новаком та очільником Газпрому Міллером, Москва заявила: переговори зірвала Україна.

"Українська сторона стояла тільки на одній позиції - це абсолютно необгрунтовані ціни на газ у розмірі 268,5 доларів за тисячу кубометрів з вимогою перегляду чинного контракту. Єврокомісія підтримала нашу пропозицію, проявила готовність знайти компроміс на базі тих пропозицій, які прозвучали з боку російської федерації", - заявив Олександр Новак.

Така позиція Газпрому -- для української сторони -- не стала несподіванкою. На сьогоднішньому позачерговому засіданні уряду прем'єр-міністр України підсумовує -- Росія приїздила не домовлятися.

"Це - загальний план Росії по знищенню України, це ще один етап російської агресії проти української держави і української незалежності. Ми не будемо дотувати Газпром, українці не будуть витягувати з кишень 5 мільярдів доларів США на рік на те, щоб Росія купувала за ці гроші зброю, танки, літаки і бомбила українські території", - заявив Яценюк.

Міністр енергетики Юрій Продан констатує -- постачання газу в Україну від сьогодні дійсно припинилося. "Залишився тільки обсяг транзиту газу, який іде до європейських країн. Він складає 185 млн. кубічних метрів на добу. Українська сторона готова до такого розвитку подій, ми забезпечуємо надійне газопостачання як споживачів України, а також забезпечуємо надійний транзит газу до європейських країн", - повідомив Продан.

На сьогодні в українських сховищах - близько 14 мільярдів кубометрів газу, а реверсне постачання з Європи -- це ще 16 мільйонів кубів щодоби. Цього, за підрахунками очільника Нафтогазу, вистачить до грудня. Частково вирішення газового питання пропонує Єврокомісія, яка запропонувала європейським компаніям розглянути можливість придбання газу для закачування в українські газові сховища.

Тим часом, Газпром звернувся до Стокгольмського арбітражного суду з позовом до Нафтогазу про стягнення заборгованості в розмірі 4,5 мільярди доларів за постачене паливо. Україна, своєю чергою, теж має намір судитися із Газпромом -- вимагатиме перегляду вартості газу.

Youtube

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь