События

США збільшує військову присутність в Польщі через українську кризу

0
0

Переговори на найвищому рівні щодо українського питання розпочалися у Варшаві.

З польської столиці розпочав майже тижневе європейське турне Барак Обама. Вже завтра він зустрінеться там з Петром Порошенком.

На Варшавському летовищі американського президента особисто зустрічає - польський. Перш ніж вирушити на офіційні перемови, Барак Обама йде привітатися з американськими військовими пілотами - ті вже понад місяць тренуються разом із європейськими колегами. Просто в ангарі голова Білого Дому робить першу заяву - гарантує безпеку всієї Східної Європи.

"Враховуючи ситуацію в Україні, ми збільшимо тут військову присутність. Ми почали ротацію наземного контингенту, а також доправили до Польщі додаткові винищувачі F-16. Це зміцнить тутешню місію НАТО", - заявив Обама.

Варшава збільшить витрати на оборону до 2% від ВВП - підхоплює слова Обами - Коморовський. І додає - жодна зовнішня сила не вплине на плани Альянсу. Їх два дні поспіль - за участі української делегації - обговорюватимуть у Брюсселі. Очільник блоку Андерс Фог Расмуссен вже попередив - нещодавні навчання згуртували його членів, але цього - недостатньо.

"Українська криза продемонструвала весь спектр загроз сучасному світу. Це не лише тероризм. Ми не можемо дозволити Росії силою встановлювати нові кордони. Відтак, ми розробимо план дій для термінової мобілізації наших військ", - заявив Расмуссен.

Від Москви він знову зажадав остаточно відвести військо від кордонів з Україною, припинити фінансування озброєних банд сепаратистів і нарешті згадати про свої міжнародні зобов'язання. Про жодне військове втручання в українське протистояння з боку Заходу - наголосив дипломат - не йдеться.

Youtube

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь