События

Порошенко не збирається звільняти Яценюка

0
0

Вирішення кримського питання, діалог з Донбасом та перші закордонні візити.

Лідер президентських перегонів Петро Порошенко приймає вітання і говорить про свої наміри. Так, він заявив, що не планує звільняти з посади прем'єра Арсенія Яценюка. а на першу прес-конференцію запросив Віталія Кличка, який ще на початку кампанії зняв свою кандидатуру на користь Порошенка.

У штабі очевидних переможців виборів -- зо двісті журналістів. Аби всі вони встигли розташуватися, початок прес-конференції дещо затримали. Спікери відповідають на питання трьома мовами: українською, російською та англійською. Після подяки виборцям -- відразу переходять до окреслення перших кроків.

"Одним із перших пріоритетів діяльності Президента і всієї української влади буде вирішення кримського питання, повернення Криму Україні, захист українців, які зараз живуть в Криму", - заявив Порошенко.

Повертати півострів Порошенко збирається шляхом міжнародного арбітражу, розраховуючи на підтримку зарубіжних партнерів. Перший закордонний візит планує здійснити до Польщі  вже на початку червня. Обіцяє не відкладати і відвідин Москви: "Ми з паном Путіним знаємо добре одне одного. Ця зустріч буде не просто - поручкатися. Ми маємо до неї надзвичайно уважно поставитись".

Без участі Росії забезпечити стабільність на Сході неможливо -- вважає Порошенко. Зі свого боку -- обіцяє мешканцям Донбасу діалог: "Нам є що їм запропонувати. Починаючи від гарантій безпеки, починаючи від гарантій захисту їхніх особистих прав, включаючи право на вільне, без обмежень використання російської мови в усьому регіоні, в тому числі на офіційному рівні і завершуючи потужною системою децентралізації влади".

Озброєним протестувальникам, які не здійснювали злочинів, Порошенко гарантує амністію. Однак антитерористична операція триватиме у зміненому форматі.

"Антитерористична операція не може і не буде тривати два-три місяці, вона має і буде тривати години. Солдат України більше не буде голий, босий і голодний", - повідомив політик.

Порошенко розраховує на підтримку уряду і не бачить підстав змінювати голову Кабміну. Упевнений і у співпраці з Віталієм Кличком. Ймовірний мер столиці чекає на розширення повноважень: завдяки законодавчим змінам хоче очолити й Київську міську адміністрацію. А перше запитання від журналістів стосувалося подальшої долі Майдану.

І Віталій Кличко, і Петро Порошенко сподіваються, що приклад столиці наслідуватимуть і східні міста, тож так само приберуть барикади.

Youtube

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь