События

Україні допоможуть стримати фінансовий колапс

6
0

Допомогти Україні стримати фінансовий колапс спробують американські та європейські посадовці.

Цілий десант чиновників американського казначейства, економічних радників і представників МВФ виїхав до Києва - переконувати нове керівництво провести реформи.

Напередодні ж теперішній голова Нацбанку зустрівся з місцевим представником Фонду. Втім, це ще не означає початку нових переговорів, повідомили у Вашингтоні.

"Ми готові підтримати відновлення співпраці між Україною та МВФ. Перемовини можуть розпочатися, щойно завершиться формування нового уряду. Наразі жодних рішень щодо фінансової допомоги Україні не ухвалено", - заявила речниця Держдепартаменту США Джейн Псакі.

На призначення Кабінету чекають і в Брюсселі. Верховний комісар ЄС Кетрін Ештон хоча й запевнила лідерів недавньої опозиції, серед яких і звільнена екс-прем’єрка Юлія Тимошенко - у широкій фінансовій підтримці, втім зажадала конкретних дій.

"Належить розробити план вирішення економічних проблем, його слід обговорити з міжнародними організаціями, з усіма нами, щоб ми могли визначити, яку допомогу краще надати Україні", - повідомила Ештон.

Крім того, парламентарів вона закликала й працювати над відновленням економічних стосунків з Росією. У Москві ж наразі запевнили - також зацікавлені у сильній Україні.

"Небезпечно і контрпродуктивно намагатися нав'язувати Україні вибір - або ви з нами, або проти нас. Ми зацікавлені, щоб Україна була частиною європейської сім'ї у всіх сенсах цього слова", - заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Втім, з Кремля лунають і менш дипломатичні заяви - міністр економічного розвитку вже заявив, що подальше доля 15-мільярдного кредиту Україні залежатиме від персоналій в уряді. Та знову нагадав Києву - якщо хоче торгувати з Москвою, має дотримувати стандартів Митного Союзу.

Youtube

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь