События

Рада попросила Гаазький трибунал притягнути до відповідальності Януковича

0
0

Сьогодні народні обранці попросили Гаазький трибунал притягнути до відповідальності Віктора Януковича і призначили вибори у столиці.

Година дискусій - і факти злочинів проти людяності на Майдані вивчатиме Гаазький трибунал. Таку постанову ухвалила конституційна більшість депутатів.

"Екс-голову МВС Захарченка, екс-генпрокурора Пшонку та інших посадових осіб, які видавали накази та будуть встановлені Генеральною прокуратурою будуть додані до цієї заяви", - повідомив Олександр Турчинов.

Наразі ж справа щодо притягнення і розшуку колишнього Президента перебуває в Печерському суді. Щоправда, для отримання належного результату в Гаазі потрібно ще ратифікувати Римський статут. За словами Олега Тягнибока, це можна зробити згодом - бо документ не має зворотної дії: "Якщо би ми його зараз ратифікували, то ті злочини, які чинилися Януковичем і його прибічниками – вони фактично не підпадали би під юрисдикцію цього міжнародного суду".

"Всі ми, хто були в цій політичній силі, повинні розділяти вину за те, що сталося. Але про тих, хто прямо причетний до вбивств – суд повинен довести. І я не боюся справедливого суду", - повідомила депутат від "Партії регіонів" Ганна Герман.

Олександра Турчинова Рада наділила повноваженнями підписувати ухвалені нею документи. Та призначила на те ж таки 25 травня вибори в Києві. Не минулося й без скандалу - через стаханівські темпи розгляду законопроектів, які вносять з руки та ухвалюють без обговорень.

"Якщо ви думаєте, що далі буде така узурпація влади – не буде. Хватить це робити, давайте затверджувати порядок денний законами, які ми бачимо", - заявила депутат Анжеліка Лабунська.

Регіонали, які опинилися в опозиції, навпаки, здивовані неквапливістю колег. "Робіть кроки, дійте, ви тепер влада. Час йде. Той раз ми підштовхували Президента, який три місяці нічого не робив і чекав, що воно само розійдеться. І зараз знову такі самі помилки роблять інші люди", - повідомив Сергій Тігіпко.

За півдня роботи народні обранці спромоглися розглянути лише декілька питань і розійшлися до четверга. Однак обіцяють, що вже післязавтра і коаліція, і уряд будуть сформовані.

Youtube

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь